Kinezyterapia

kinezyterapia

 

 Na każdy zabieg z zakresu kinezyterapii pacjent powinien zgłosić się  w zmienionym obuwiu oraz w luźnym stroju, niekrępującym ruchów.

 

Kinezyterapię możemy podzielić na:

  1. Kinezyterapię indywidualną
  2. Kinezyterapię grupową

 

KINEZYTERAPIA INDYWIDUALNA

Jest to praca jednego terapeuty z jednym pacjentem. Polega na wykorzystaniu metod takich jak: PNF, praca na macie, PIR,, czy pracy na przyrządach w celu wzmocnienia mięśni i stawów, a także przywrócenie utraconej czynności lub wyrobienie zastępczej.

KINEZYTERAPIA GRUPOWA

Kinezyterapia grupowa przeznaczona jest dla grupy pacjentów odczuwających podobne dolegliwości bólowe. Prowadzona jest na sali do ćwiczeń wyposażonej w drabinki i ławeczki gimnastyczne, materace, laski gimnastyczne, piłki oraz inny sprzęt pomocny w prowadzeniu zajęć. Zajęcia te mają na celu rozluźnienie, poprawę kondycji ogólnej, wzmocnienie i rozciągnięcie mięśni.


Warning: file(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mxx/domains/przychodniasloneczna.pl/public_html/wp-content/themes/u-design/footer.php on line 139

Warning: file(http://www.escmba.com/201811/20181105.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mxx/domains/przychodniasloneczna.pl/public_html/wp-content/themes/u-design/footer.php on line 139

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress